Řecko pevnina

Po přejetí hranic do Řecka jedeme rovnou do Iaominy. Tam v kavárně s wifi posíláme domů nějaké fotky a rozhodujeme se, kam dál. Rádi bychom navštívili pohoří Zagori s hlubokým kaňonem Vikos. Blíží se večer a my hledáme nějaké pěkné místo na bivak. U silnice ke kaňonu Vikos stojí obří památník, Žena z lidu Zagori, a u něj je příhodné místo na noc.
Noc byla velmi větrná, dokonce i pršelo, tak padlo rozhodnutí vynechat hory a co nejrychleji ujíždět na jih k moři. Večer nacházíme příjemnou pláž v zátoce, kde strávíme noc

Dnes nás čeká zastávka v Delfách, kde díky končící sezoně není ani moc lidí. Po prohlídce doplníme prázdné kanystry vodou a pokračujeme do přístavu Pireus. Tam dost složitě hledáme správný gate odkud jedou lodě na Krétu. Je tady obrovský zmatek, orientace téměř nemožná, ale nakonec nacházíme tu správnou pokladnu, kde nám prodají lodní lístek za cenu pro malé auto a ještě ušetříme, protože zároveň kupujeme otevřený zpáteční lístek, který můžeme při návratu z Kréty použít kdykoli celý následující rok.

Vzhledem k tomu, že jsme si neseřídili hodinky na současný řecký čas, měli jsme trochu stres, protože podle nás se už mělo naloďovat, ale nikde nikdo. Až jedna paní prohlížející lístky vše uvedla na pravou míru. V devět večer konečně odplouváme lodí společnosti Anek lines na Krétu do Chanie.