Rumunsko - delta Dunaje

01-Z Moldavska a Delta

Z Moldavska jsme přejeli hranice do rumunského Galati. Trajektem jsme se dostali na druhou stranu Dunaje a jeli nejkratší cestou do Tulcea. Tam jsme doufali nalézt nějaké informace o možnostech kempování, a hlavně splouvání kanálů Dunajské delty. Město divně prázdné, žádné informační centrum, dokonce byl problém i nalézt bankomat. Tak jsme se vydali dál směrem do Marighiolu hledat kemp nebo dobrý bivak na břehu kanálu. To však byl problém. Kempy byly daleko od vody a kolem vody žádné vhodné místo.

Usmálo se na nás velké štěstí, že jsme potkali v Marighiolu Floriána, který vlastnil molo na břehu kanálu a k tomu kousek pozemku na břehu. Tak tam jsme tři dny bivakovali. Měli jsme sice vlastní člun i motor, ale téměř žádné informace.

Po první průzkumné výpravě jsme se rozhodli pro malý okruh po jezerech a kanálech poblíž Marighiolu. Projížděli jsme široké kanály a také jezera a úzké zarostlé kanály mezi nimi. Pozorovali rybáře a velké množství ptáků, taky jsme zahlédli několik hadů.

Na závěr nás Florián pozval ke kamarádovi na rybu a místní kořalku. Večer jsme se řádně rozloučili s Mildou a jeho Buchankou, který odvezl člun a motor a vrátil se domů.

My jsme pokračovali dál na východ. Přes Bulharsko, kde byl jeden bivak do Turecka, které jsme za dva dny projeli po severní dálnici.