O nás

Narodili jsme se v polovině minulého století, každý v jiném koutě republiky. Měli jsme rádi přírodu, hory, dobrodružství a toužili poznávat daleké kraje. Když jsme se v 70-tých letech v Brně potkali, byla normalizace v plném proudu a cestovat se mohlo hlavně po zemích východní Evropy. Přes všechny byrokratické překážky se nám podařilo vycestovat i do kapitalistické ciziny a také dál na východ do horských oblastí Sovětského svazu a Mongolska.

Po narození synů se poměry v naší zemi změnily, budovali jsme firmu, vychovávali kluky, ale nezapomněli na naše sny. Už nebyl problém uskutečnit jakýkoli sen. Projeli jsme 62 zemí na všech kontinentech (mimo Antarktidu) s kluky i bez nich, vystoupili na mnoho vrcholů v různých pohořích, potápěli se v mnoha mořích, sjížděli řeky a poznali mnoho měst a vesnic.

Ale, vždy nás omezoval čas.Zpáteční letenka určovala návrat k povinnostem každodenního života.Nyní jsme se ocitli ve věku, kdy pracovní povinnosti skončily a čas už není omezením a je jenom na nás, jak ho využijeme. A protože stále toužíme poznávat daleké kraje, a hlavně objevovat místa, která ještě nejsou poznamenaná přílivem turistů, žít jednoduchým životem v přírodě, zůstat na pěkném místě libovolně dlouho, padlo na jaře roku 2017 rozhodnutí trávit většinu budoucího času na cestách po světě. K tomu ale budeme potřebovat auto, které nám poskytne zázemí, umožní nám objevovat zapomenuté kouty v panenské přírodě, být soběstační mimo civilizaci, ve kterém se dá spát i vařit a uveze všechnu výbavu pro naše aktivity. Auto jsme si pořídili a začali realizovat naše sny.